VIDEO: Provizorní nemocnice už je otevřena. Slouží v ní i policisté

foto: Policie JMK

BRNO – O provizorní nemocnici na brněnském výstavišti jsme psali v článku. Hasiči ji pomáhali vybudovat a jihomoravští policisté zde budou sloužit. V pondělí v ní byl oficiálně zahájen provoz.

V rámci pomoci Fakultní nemocnici Brno od pondělka pomáhají zdravotníkům v prostorách pavilónu G2 v nově zřízené provizorní nemocnici policejní krizoví interventi a psychologové. „Ti budou v reálných situacích aplikovat zkušenosti získané výcvikem a řešením konfliktních a krizových situací. Budou tak především nemocným pomáhat se zvládnutím případné psychické nepohody při léčbě nákazou Covid-19 v netypickém prostředí. Svou činností mohou také pomoci snížit zátěž nasazených zdravotníků,“ vysvětlil jejich práci policejní mluvčí Bohumil Malášek. Spolu s nimi budou pracovat i speciálně cvičení policisté – instruktoři vyškolení v poskytování první pomoci. Zdravotnické prostředí jim není cizí, všichni absolvovali stáže ve výjezdových skupinách zdravotnické záchranné služby a jsou nasazováni do akcí, při nichž může docházet ke zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Slavnostnímu otevření nemocnice byla pondělí brzy ráno přítomna řada hostů, například končící hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, jeho nástupce Jan Grolich, brněnská primátorka Markéta Vaňková, ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil a šéf hasičů Jiří Pelikán, zástupci zdravotníků a BVV. První pacienti by se v připravených prostorách měli objevit v nejbližší době.