Bohumín od března mění ceny za pronájem hrobů

Foto: Pavel Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Vzhledem k plánovanému dokončení rekonstrukce bohumínských hřbitovů, se také mění cena za pronájem, a to sice od března příštího roku. Co nás čeká a jak se změní cena?

Radnice zvyšuje cenu, a to sice ze současných 68 korun na 82 korun za metr čtvereční na rok. Navýšení je odrazem rostoucích cen. Město také zdůrazňuje, že jde o první změnu po šesti letech, a to sice o víceméně symbolických 14 korun ročně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ročně nás údržba všech pěti hřbitovů včetně odběru vody a odvozu odpadů stojí přes jeden milion korun. Náklady na jejich provoz přitom stále rostou, a tak jsme nuceni přistoupit k mírnému navýšení poplatků. Do ceny se nám přitom nepromítají výstavby ani opravy chodníků, které na hřbitovech každoročně realizujeme. Modernizaci na hřbitovech dotujeme z městského rozpočtu. Letos například přibyde rozptylová loučka ve Starém Bohumíně a v příštím roce dvě nová kolumbária,“ upřesňuje místostarosta města Lumír Macura.

Tisková mluvčí města Lucie Balcarová dodává, že cena pronájmu zůstává i nadále jedna z nejnižších v okolí. Na foto plánované rozptylové loučky a kolumbária se můžete podívat nyní.

Foto: Město Bohumín.
Foto: Město Bohumín.