Cyklistu rozzuřilo zatroubení motoristy v centru Prahy. Kličkoval mu před autem

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Dva cyklisté divoce gestikulovali na řidiče osobního vozu v ulici Národní. Snažili se ho dojet a vyřídit si s ním účty. To se jim podařilo na křižovatce u Národního divadla, kde vozidlo zastavilo na červenou.

Na křižovatce ulic Národní a Masarykovo nábřeží v Praze 1 si autohlídka strážníků všimla konfliktu dvou cyklistů s řidičem osobního vozu,“ informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Strážníci zaměřili svoji pozornost na trojici ve chvíli, kdy cyklisté dojeli vůz na křižovatce, kde zastavil na červenou, a začali na řidiče divoce a vulgárně gestikulovat. Nakonec jeden z cyklistů sesedl z kola, které odhodil do ulice a vydal se k vozu.

Protože situace směřovala k narušení veřejného pořádku a k ohrožení bezpečnosti, vystoupil jeden ze strážníků ze služebního vozu, uchopil cyklistu za oděv a odvedl ho na chodník,“ doplnila mluvčí. Cyklista v Kristových letech odmítl podat vysvětlení a také bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Ovšem test na přítomnost návykové látky odmítl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič osobního vozu k případu vysvětlení podal. Konflikt totiž nastal ve chvíli, kdy na cyklistu zatroubil, o několik ulic dříve, protože nekontrolovatelně kličkoval po ulici. „Strážníci následně poučili cyklistu o zákazu pokračování v jízdě pod vlivem alkoholu a také mu sdělili, že věc předávají k dořešení správnímu orgánu,“ uzavřela mluvčí.