Dramatický boj o život: Strážníci se dobývali do uzamčeného bytu, kde se žena rozhodla zabít

Žena pozřela léky, které pak zapila alkoholem. Foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlínští strážníci v neděli spěchali na pomoc ženě, která se rozhodla ukončit život. Stalo se tak v jednom z bytových domů na Jižních Svazích. Podle městské policie jde v krátké době již o druhý pokus o sebevraždu ve Zlíně.

Operační centrum městské policie přijalo deset minut před jedenáctou večer oznámení od mladistvého chlapce. „Ten uvedl, že jeho matka odeslala SMS, ve které sděluje úmysl ukončit svůj život. Mladý muž se poté ihned vydal k jejímu bytu, ale vstupní dveře jsou zamčeny a klíč se nachází z vnitřní strany zámkové vložky,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vyrazili strážníci, zdravotníci i policie. O sedm minut později bylo jasné, že obava chlapce byla oprávněná. „Dveře od bytu nešly odemknout a na zvonění a klepání uvnitř nikdo nereagoval. Jeden ze strážníků proto přelezl ze sousedního bytu na balkon, odkud vstoupil za použití síly dovnitř. Zde poté nalezl ležící osmatřicetiletou ženu, kterou se strážníkům společně s policisty podařilo přivést k vědomí,“ vylíčil Pavel Janík.

Žena jim potvrdila, že chtěla spáchat sebevraždu, a proto pozřela větší množství léků spolu s alkoholem. Záchranáři ji následně převezli do nemocnice.

V krátké době jde již o druhý případ, kdy si některý z obyvatel Zlína sáhl na život. Koncem října se mladý muž pokusil otrávit výfukovými plyny.