Jihočeský kraj chce zamezit šíření nákazy v sociálních zařízeních na svém území

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Prioritou při probíhající koronavirové epidemii je, aby se co nejvíce zamezilo nakažení lidí v seniorském věku. Krizový štáb kraje se tedy na svém dnešním zasedání zaměřil zejména na situaci v pobytových sociálních zařízeních.

Podle mluvčí Krajského úřadu Jihočeského kraje Hany Brožkové je cílem co nejvíce zamezit šíření nákazy nejen mezi zaměstnanci těchto zařízení, ale také klienty. Ti spadají do rizikových skupin a hrozí u nich těžší průběh nemoci Covid-19. Aktuálně je v kraji 348 nakažených klientů a 288 zaměstnanců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí jsou dle potřeby navštěvována jednotlivá sociální zařízení v regionu a jsou jim poskytovány praktické rady k dodržování protiepidemických opatření a používání ochranných prostředků tak, aby mohla co nejúčelněji eliminovat hrozbu šíření nákazy,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Lucie Kozlová.

Její odbor s řediteli všech zařízení denně úzce spolupracuje na tom, aby se situace v pobytových sociálních zařízeních stabilizovala. „Při nastavování protiepidemických opatření je důležité zohlednit potřeby a možnosti konkrétních sociálních zařízení tak, aby fungovala co nejlépe,“ dodala náměstkyně.