Lůžka pro záložní nemocnici v Brně vyrobila a dodala rodinná firma z Náchodska

Zdroj: FN Brno

BRNO – Rodinná firma PROMA REHA z České Skalice na Náchodsku dodala brněnské záložní nemocnici tři sta dva lůžek pro pacienty s koronavirem. Lůžka přivezla a smontovala zdarma.

Postele firma přivezla v uplynulém víkendu, ve 4 hodiny ráno vyrazilo pět nákladních aut z Meziměstí směr brněnské výstaviště. V pátek dodala prvních 165 lůžek, zbylá pak přijela v sobotu. Zaměstnanci je od rána vybalovali a sestavovali. „Pomáhali nám i hráči brněnského hokejového týmu Kometa a Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, za což jim patří dík,“ říká jednatel společnosti Radek Jakubský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celá akce byla v kompetenci Fakultní nemocnice Brno a právě rodinné firmy PROMA REHA, která se aktivně zapojila do pomoci první linii a vybavování nemocnic potřebnými lůžky. Týdně vyrobí společnost na tři sta lůžek, a to jak standardních, tak speciálních ICU lůžek pro jednotky intenzivní péče a ARO.