Místo odpracování trestu ukradl Ostravák v jezdeckém kubu sedla za 200 tisíc

Foto: PČR

OSTRAVA – Trest v podobě obecně prospěšných prací si měl odpykat v jednom z ostravských jezdeckých klubů dvaatřicetiletý muž z Ostravy. Ten se ale místo práce nechal zlákat luxusem jezdeckých sedel. Pět jich ukradl a poté se je pokoušel prodat na internetu.

Jezdecký klub ztrátu sedel v hodnotě 200 tisíc korun oznámil na policii letos 26. října. Podezření padlo na muže z Ostravy ve věku 32 let, který měl během října v jezdeckém klubu vykonávat obecně prospěšné práce a tím si odpykávat předchozí trest, který mu byl soudně uložen za předchozí majetkovou trestnou činnost.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vyšetřování policii zavedlo k ženě z Brna, které podezřelý muž kradená sedla nabízel prostřednictvím internetu a která s policií hned ochotně spolupracovala. „Pachatel si s ženou domluvil schůzku v Brně, kde mělo dojít k předání nabízeného zboží,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že zloděj na sebe upozornil tím, že sedla nabízel na specializovaném portále několika zájemcům za zlomkové ceny.

Během naplánované akce ostravští kriminalisté, ve spolupráci s brněnskými kolegy, na parkovišti před jedním brněnským supermarketem zadrželi podezřelého muže. Ten měl všech pět sedel v autě. Díky rychlému jednání policie budou sedla brzy vrácena zpět jejich majitelům.

Během výslechu obviněný muž uvedl, že svého jednání lituje. „Mám velké dluhy a chtěl jsem prodejem sedel vyřešit špatnou finanční situaci,“ uvedl do protokolu. Jelikož se uvedeného jednání muž dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.