Muž si zkracoval cestu domů tramvajovým tunelem, popíjel u toho pivo

Ilustrační foto.

BRNO – Dispečeři dopravního podniku se obrátili na operační středisko městské policie s obavou o život sedmatřicetiletého muže, který se v nočních hodinách pohyboval v tramvajovém tunelu v Bystrci. Na místo proto ihned vyrazila hlídka.

„Ta spatřila muže, jak procházel tunelem určeným pouze pro vozidla hromadné dopravy,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Neměl u sebe osvětlení ani reflexní prvky, navíc ještě popíjel pivo. Jelikož nebyl provoz tramvají nijak omezen, strážníci muže vyvedli z kolejiště do bezpečí. Ihned ho začali vyslýchat, z jakého důvodu se v době nouzového stavu pohybuje neosvětlený a s alkoholem v ruce po trati. Dotyčný odvětil, že si zkracuje cestu domů. Nepovoleným vstupem do prostoru kolejí se muž stal podezřelým z porušení drážního zákona, popíjením alkoholu na veřejnosti zase z porušení vládních restrikcí. Případ proto dořeší správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.