Pomozte seniorům v domovech přečkat izolaci. Radost můžete udělat dopisem

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – V Kroměříži spustili projekt, který má pomoci usnadnit lidem uzavřeným v domovech sociálních služeb během koronaviru. „Projekt P.S. se rozbíhá v těchto dnech a zapojit do něj se může každý, kdo chce obyvatelům domovů sociálních služeb zpříjemnit dny, kdy nemohou být v osobním kontaktu se svými blízkými,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Princip je jednoduchý. Stačí napsat obyčejný dopis, zaslat ho kroměřížským sociálním službám a už jen vyčkat na odpověď. „Pracovníci sociálních služeb najdou někoho, komu dopis udělá radost, někoho, kdo právě potřebuje povzbudit, potěšit, a dopis předají. Klasické papírové dopisy naši klienti znají. A na to, aby na něj mohli odpovědět, většinou nepotřebují asistenci personálu,“ řekla ředitelka kroměřížských sociálních služeb Dagmar Klučková. To, co bylo původně myšleno jako milá slova zvenčí, může nakonec přerůst třeba i v dlouhodobé přátelství.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopis je třeba doručit na adresu Ředitelství sociálních služeb města Kroměříže na Riegrově náměstí 159 v Kroměříži. Poslat jej můžete běžnou poštou nebo je možné jej vložit přímo do schránky, která je umístěna u vchodu do objektu ředitelství SSKM na Riegrově náměstí a označena logem projektu. Případně můžete poslat scan dopisu na e-mailovovu adresu dopis@sskm.cz.

Do akce, která je součástí projektu Alzheimerův uzel, se zapojila i řada osobností, například dirigent Tomáš Netopil, herec Antonín Procházka nebo profesor Cyril Höschl. Aktuální informace naleznete na webu sociálních služeb.