Provoz jihlavských školek výrazně zkomplikoval koronavirus

JIHLAVA – Dvě jihlavské školky a celá jedna třída byly z důvodu onemocnění covid-19 uzavřeny. Vedení města znovu apeluje na rodiče, aby přítomnost svého dítěte ve školce zvážili.

O situaci v jihlavských školkách jsme již informovali v minulém týdnu. Na rodiče se tehdy obracela primátorka města Karolína Koubová s výzvou, aby nechali své děti raději doma. Řada rodičů na výzvu okamžitě zareagovala. „Mnozí rodiče již děti nechávají doma, proto jim touto cestou moc děkuji, že naší prosbě vyhověli, pomáhá nám to,“ sdělila ředitelka MŠ Mozaika Lenka Mončeková.

MŠ Mozaika sdružuje sedmnáct jihlavských školek. V současné době jsou v karanténě nejen MŠ Fibichova a MŠ Mahenova, ale i jedna třída na MŠ Seifertova – Jeslenka. V MŠ Mahenova se dá navíc očekávat prodloužení karantény o další týden. Vzhledem k současné situaci by bylo vhodné, aby do školky rodiče poslali dítě jen v případě, že nemají jinou možnost. „Pokud byste si nechali v těchto dnech děti doma, pomůžete tím zvládnout velmi složitou situaci Mozaiky, abychom nemuseli zavírat další pracoviště, a naopak se co nejrychleji vrátili do běžného provozu,“ dodala Lenka Mončeková.