Řidič dostal na zledovatělé silnici smyk a narazil do stromu

Nehoda osobního vozidla u Stožce na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – V pondělí v pozdních večerních hodinách vyjížděli policisté k dopravní nehodě osobního automobilu. Jeho řidič dostal smyk na zledovatělé silnici, přejel do protisměru a narazil do stromu. Na místě došlo ke zranění dvou osob.

Nehoda se stala v pondělí 9. listopadu 2020 před jedenáctou hodinou večerní na silnici třetí třídy u obce Stožec na Prachaticku. „Z nehody je podezřelý řidič osobního vozidla VW Tiguan, který nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projetí pravotočivé zatáčky dostal na zledovatělé vozovce smyk, přejel do protisměru a dále mimo silnici, kde narazil levou přední částí vozidla do listnatého stromu,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

Nehoda osobního vozidla u Stožce na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou spolucestujících, kteří byli z místa nehody převezeni rychlou záchranou službou do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Hmotná škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na 100 000 korun.