Strážníci přistihli dvacet dva mladých lidí v parku, řešili i agresivní ženu bez roušky

Ilustrační foto.

BRNO – Vládní nařízení jsou jasná a v platnosti již nějakou dobu, přesto se stále najdou osoby, které je nedodržují. Strážníci se porušováním restrikcí zabývají průběžně a najdou se i takové, které se vymykají normálu.

O tom se přesvědčili v pondělí odpoledne, kdy zpozorovali skupinu mladistvých. Ti se shlukovali v počtu dvaadvaceti osob v královopolském parku. „Lidem ve skupince bylo od dvanácti do devatenácti let a nedodržovali povinné rozestupy,“ sdělila tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Jelikož je nyní zakázáno, aby se scházely osoby ve větším počtu než dvě, stali se dotyční podezřelí z porušení krizového zákona a případ se dořeší u správního orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jiným porušením se hlídka zabývala v pondělí v podvečer v Bystrci, kdy ostraha obchodu upozornila na zákaznici, která neměla ve vnitřních prostorách nasazenou ochranu dýchacích cest. Strážníci dvaačtyřicetiletou ženu vyzvali, aby si nasadila roušku, ona však odmítala, chovala se arogantně a agresivně a odmítala s hlídkou spolupracovat. „Hlídka požádala o předložení osobních dokladů, podezřelá tvrdila, že je má ve svém autě, ale jakmile se k němu přiblížila, pokusila se dát na útěk,“ doplňuje Skřivánková. Strážníci zareagovali rychle a ženin pokus zmařili nasazením pout. Jelikož nebylo možné případ dořešit na místě, byl postoupen správnímu orgánu.