V Hlinsku hořel sklad vysoce hořlavých kapalin

CHRUDIMSKO – Dnes dopoledne čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ve skladu hořlavých kapalin v Hlinsku. Hořet začalo při přečerpávání technického benzínu do kanystru. Nafouklé sudy s uskladněnými hořlavinami museli hasiči vynést ven a ochlazovat.

Při přečerpávání technického benzinu do kanystru došlo pravděpodobně k výboji statické elektřiny, které se zaměstnanec firmy zalekl a vylil kanystr s benzinem, tím se zřejmě spustil požár. Muž se duchapřítomně snažil uhasit požár sám, ale jeho síly na to nestačily. V 8.43 hodin vyjížděly čtyři jednotky hasičů na místo požáru.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Profesionální jednotka z Hlinska plameny uhasila jedním vysokotlakým proudem vody. Poté vynesla sedm sudů ven před budovu, kde je místní dobrovolná jednotka ochlazovala. V jednotlivých sudech byl uskladněn technický benzin, ethylacetát a olej. Závěrem hasiči provedli průzkum skladu termokamerou, aby odhalili případná skrytá ohniska požáru,“ informovala asistentka tiskové mluvčí hasičů Jana Poláková. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů. Škoda je přibližně vyčíslena na 100 tisíc korun na budově a 20 tisíc korun na kapalných látkách. Hasičům se podařilo uchránit 500 tisíc korun na budově a 30 tisíc korun na zbývajících kapalných látkách v sudech.

Foto: HZS Pardubického kraje