V Otrokovicích vzniká nový skatepark

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Na otrokovické Trávníky vjely stavební stroje. Začíná se tu totiž s výstavbou nového skateparku, který vyroste za stávajícím dětským hřištěm. Hotový by měl být za sedm měsíců.

V současnosti probíhá první etapa výstavby víceúčelového areálu určeného ke sportu a relaxaci, takzvané Freetime zóny Otrokovice-Trávníky. Sloužit bude široké veřejnosti. „Skatepark není určen jen pro jízdu na skateboardu, ale i na speciálním kole typu bmx a koloběžkách,“ upřesnil Erik Štábl z odboru rozvoje města. Později přibude hřiště pro parkour a dojde i na rekonstrukci pump-tracku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle plánu by měl být skatepark hotový za sedm měsíců. „Jelikož se se stavbou začíná na podzim, není jisté, zda klimatické podmínky dovolí stavět nepřetržitě. Pokud by nepříznivé počasí bránilo plánovanému harmonogramu prací v souladu s technologickými postupy a technickými předpisy, musela by se práce na nezbytně nutnou dobu přerušit, a tím by se prodloužila sedmiměsíční doba výstavby,“ upozornil Erik Štábl. Výstavba vyjde město na 6,7 milionu korun.

Radnice chce areál vytvořit pro rozšíření nabídky sportovních aktivit ve městě. „Freetime zóna bude určena k odpočinku nebo pro sportovní činnost ve volném čase, který přináší člověku fyziologické zotavení, psychické uvolnění a vnitřní uspokojení, obohacuje jeho intelekt a přispívá k růstu osobnosti. Rovněž možnost sportovního vyžití ve volném čase předchází kriminalitě mládeže. Věřím, že bude stejně jako ostatní otrokovická sportoviště hojně navštěvována,“ přeje si starostka města Hana Večerková.

Foto: město Otrokovice