Ve Frenštátě klasický Martinský trh nahradí e-Martiňák

Sníh patří k zimě, stejně jako další tradice. Ilustrační foto: T. Branda.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Jedna z velkých kulturních a společenských akcí, kterou pořádá město, takzvaný Martinský trh, se letos neuskuteční. Ale nebojte, kulturní středisko připravuje náhradu, e-Martiňák!

Vzhledem k nepříznivé situaci se ve Frenštátě nebude konat Martinský trh ani Předmartinské odpoledne.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Takzvaný e-Martiňák je pilotním projektem, kterým bychom rádi propojili návštěvníky tradičního Martinského trhu s prodejci, kteří letos nemohou prezentovat své výrobky na frenštátském náměstí osobně. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout nabídku prodejců on-line prostřednictvím webového katalogu na www.e-martinak.cz nebo www.martinsky-trh.cz. Sortiment bude rozdělen minimálně do dvanácti sekcí, kde by návštěvníci měli najít kontakt na konkrétní prodejce a zboží si tak sami přímo od nich objednat. E-Martiňák má být spuštěn v pátek 13. listopadu 2020, tak snad se nám to podaří,“ upřesňuje detaily vedoucí střediska Marian Žárský.

Svatý Martin je patronem Frenštátu pod Radhoštěm, a proto se radnice snažila udělat vše, co je v jejich silách, aby se mohl trh uskutečnit. Bohužel, ale muselo být zrušeno jak Předmartinské odpoledne, tak samotný trh. Starosta města vyzývá, aby lidé zavítali alespoň virtuálně na takzvaný e-Martiňák.