VIDEO: Zběsilá honička skončila tvrdým nárazem

zdroj: Policie JMK

BRNO – V úterý dopoledne vyrazili královopolští policisté řešit partnerské neshody do brněnských Medlánek, kde se agresor snažil dobýt do bytu své přítelkyně. Potkali tam muže, který před nimi začal ujíždět.

Naštěstí se situace před příjezdem hlídky do jisté míry uklidnila a hrubián z místa nakonec odešel se sbalenou taškou. Při odchodu si policisté před bytovým domem povšimli stejného muže, který se před nimi snažil rychle odjet. Jakmile jej dohonili, začal řidič ve škodovce znenadání zběsile ujíždět. Poměrně krátká, ale velmi nebezpečná honička skončila už v nedaleké Kytnerově ulici. Šofér totiž při rychlém průjezdu zatáčkou nečekaně dostal smyk a s neovladatelným vozem přeletěl přes chodník, kde tvrdě narazil do přístřešku pro kontejnery. Při vážně vypadající nehodě se nikomu nic nestalo, protože chodník byl naštěstí v době karambolu prázdný. Ale ani pak se muž policistům nechtěl vzdát. Vyskočil z poničeného automobilu a vtrhl do nedaleké uzavřené restaurace. Hlídka ho tam musela zpacifikovat. „Policisté zjistili, že výtečník má platný zákaz řízení. A vše pak završil tím, že se hlídce bezdůvodně odmítl podrobit testu na drogy. Předběžná škoda byla na místě dopravními policisty vyčíslena na 135 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.