Dívka z Brna napsala na internet, že si něco udělá. Podařilo se vypátrat její počítač

ilustrační foto

BRNO – Telefonát operátorky zámořské armádní krizové linky oznámil v úterý odpoledne brněnskému policejnímu operačnímu středisku, že je možné sebepoškození třináctileté školačky. Telefonát odstartoval neobvyklou pátrací akci.

Telefonistka zaoceánské linky totiž policistům sdělila, že si chatovala s třináctiletou dívkou údajně z Brna. Ta se jí svěřila, že spolykala prášky, a tímto způsobem chce skončit se životem. Operátorka brněnským policistům předala jméno, kterým se děvče představilo, a identifikační údaje počítače a operátora připojení. Pátrání se ujali specialisté na internetovou kriminalitu a v podvečer i za pomocí řady dalších získaných informací lokalizovali počítač, z nějž dívka komunikovala. Policisté vyslali hlídku do obce nedaleko Brna, kde pak kontaktovali rodiče děvčete. Ti potvrdili, že se jejich dcera léčí s psychickými potížemi. Potvrdili i to, že spolykala více než dvě desítky v tomto případě neškodných pilulek. „Přivolaní záchranáři i tak dívku převezli na specializované pracoviště,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.