FOTO: Anonym nahlásil bombu v obchodním centru v Českých Budějovicích

Anonym nahlásil bombu v českobudějovickém obchodním centru (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V jednom z obchodních center v Českých Budějovicích dnes před polednem nahlásil anonym bombu. Na místo ihned vyrazili policisté, kteří z budovy evakuovali několik stovek osob.

Bombu v obchodním centru v Českém Vrbném anonym na linku 158 nahlásil po půl dvanácté dopolední. V tu dobu se v budově nacházelo zhruba pět set až šest set lidí, kteří museli být ihned evakuováni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na místě zasahovala více než desítka policistů a kriminalistů včetně dvou psovodů se dvěma psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin a také další složky integrovaného záchranného systému. Policisté i kriminalisté rozsáhlý objekt prohledali. Na místě nebyl nalezen žádný výbušný systém,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Před druhou hodinou odpolední byl provoz obchodního centra obnoven. Na místě naštěstí nebyl nikdo zraněn. „Případem se nadále budou zabývat českobudějovičtí kriminalisté, kteří po pachateli, který je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, pátrají,“ dodala Schwarzová. V době nouzového stavu mu bude v případě jeho odhalení a prokázání viny hrozit trest odnětí svobody až na osm let.

Anonym nahlásil bombu v českobudějovickém obchodním centru (zdroj Policie ČR)
Anonym nahlásil bombu v českobudějovickém obchodním centru (zdroj Policie ČR)