Hvězdárna a planetárium Brno zhotoví Mendel Box, proplatí ho město

Foto: Z. Kolařík

BRNO – V roce 2022 proběhnou v Brně oslavy 200. výročí narození Johanna Gregora Mendela. K této příležitosti je plánováno umístění takzvaného Mendel Boxu. Ten byl představen veřejnosti v letošním roce a město Brno proplatí jeho výrobu Hvězdárně a planetáriu.

„Mendel Box byl už v letošním roce součástí spousty akcí. Jedná se vlastně o mobilní expozici, kterou lze složit téměř kdekoliv. Uvnitř se pak odehrává populárně-naučný program, jehož cílem je například přiblížit aktuální genetický výzkum, ať už na rostlinném, nebo lidském genomu,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mendel Box je trvale uložen ve VIDA! Science centru, odkud je zapůjčován. Ředitel Hvězdárny a planetária byl pověřen zastupováním města při plánování mediální komunikace a marketingu spojených s oslavami 200. výročí. Součástí těchto plánů je právě i Mendel Box. Radní dnes schválili poskytnutí finanční částky 463 tisíc korun z rozpočtu města na realizaci stánku. Tento krok ještě musí schválit zastupitelé.