Jihlavské oslavy 17. listopadu budou letos u řeky, ale také online

JIHLAVA – Letošní výročí 17. listopadu neproběhne jako hromadná akce, ale bude mít formu online zdravic a streamovaného přenosu. Každý však bude moci přinést k památníku srdíčkové přání, zapálit svíčku nebo položit květinu.

Den boje za svobodu za demokracii a Mezinárodní den studentstva slaví město Jihlava každoročně na akci „U klíčů“ v areálu Českého mlýna u řeky Jihlavy. Také letos se připomínka tohoto svátku uskuteční u pomníku „Klíče“, nebude to však hromadná akce s doprovodným programem. Mezi 14. až 16. hodinou budou členové Spolku TGM akci živě streamovat na Facebooku. Podle jednoho z organizátorů, Petra Palovčíka, půjde tentokrát o jakýsi výtvarný happening.

„Každý příchozí může napsat své vyznání svobodě, demokracii či republice na srdce, jako symbol lásky a empatie. Místo dopisních archů budou totiž připravena originální srdce v národních barvách,” řekl Petr Palovčík. Srdíčka s vyznáním budou v průběhu akce vyvěšena v okolí památníku, po skončení akce budou archivována. Každý může přinést i své originální vyznání nebo dopis.