Koníček policisty zachránil seniora i značný majetek

ilustrační foto

PRAHA – Ve Vršovicích hořelo v panelovém domě. Jako první přijeli policisté a díky koníčku jednoho z nich, se jim podařilo uhasit požár elektroinstalace ještě před příjezdem hasičů. Senior, u kterého hořelo, byl evakuován.

V neděli odpoledne vyjížděli policisté z pohotovostní motorizované jednotky do pražských Vršovic,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Hořelo zde v jednom z panelových domů. Známkou požáru byl hustý dým, který se z domu valil. Na místě policisté zjistili, že v jednom z bytů hoří elektroinstalace. Majitel bytu, sedmašedesátiletý senior, se pokoušel oheň uhasit, ale nepodařilo se mu to. Policisté jej proto evakuovali z prostoru bytu, aby se ještě více nenadýchal zplodin hoření, a zavolali mu zdravotnickou pomoc.

Vzhledem k tomu, že hořící elektroinstalace byla stále pod proudem, seběhl jeden z policistů do suterénu domu a vypnul přívod elektrické energie do celého domu. Jednalo se o amatérského elektrikáře a tak věděl, co se musí udělat. Pak dal hlášku kolegům u požáru, že je možné začít s krocením plamenů, protože je to již bezpečné. Tento postup ocenil i velitel hasičů, který následně s jednotkou dorazil na místo požáru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči zkontrolovali dům pomocí termokamery a zjistili, že policisté požár zcela uhasili,“ doplnila policejní mluvčí. V těchto případech hraje čas nejdůležitější roli. Protože byli policisté rychle na místě a zasáhli, oheň se nerozšířil. Mluvčí rovněž podotkla, že měly složky Integrovaného záchranného systému problém s průjezdností na místo zásahu. Rozestupy mezi zaparkovanými vozy neumožňoval bezpečný průjezd vozidel IZS. „Apelujeme znovu na veřejnost, aby při parkování svých vozidel mysleli na tyto situace, kdy jde o vteřiny,“ uzavřela Siřišťová.