Linka pomoci zřízená Valašským Meziříčím funguje už tři týdny

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Linka pomoci pro osamělé seniory, osoby se zdravotním postižením a všechny občany v nouzi funguje už přes tři týdny. Pokud i vy potřebujete pomoc, stačí se obrátit na telefonní čísla 775 857 847 nebo 775 857 848, které jsou k dispozici v pracovní dny od 8 do 15 hodin.

Linku zřídila radnice i na jaře s cílem pomoci zprostředkovat nákupy potravin, drogerie, léků a zdravotnických potřeb nebo nabídnout odbornou radu. „Telefonní linku pomoci obsluhují zaměstnankyně našeho odboru sociálních věcí. Poptávku po nákupu následně předávají Dobrovolnickému centru ADRA Valašské Meziříčí, které takto aktuálně vypomáhá sedmi seniorům, ale také lidem v karanténě či jinak znevýhodněným,“ představila provoz linky místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pracovníci denně vyřizují jednotky telefonátů, většina z nich je zaměřena na pomoc s nákupem. Lidé se také na linku obracejí s prosbou o odborné sociální poradenství nebo o informace z dalších oblastí, které si nejsou schopni sami dohledat.