Lužánky rozzáří světla jako poděkování zdravotníkům i dětské oči při lampionovém řádění

BRNO – Středisko volného času Lužánky každoročně pořádalo lampionové průvody, ty s ohledem ke koronavirové situaci bohužel neproběhnou. Místo nich ale připravilo jiné aktivity – zábavné procházky pro děti i rozsvícení světel jako poděkování zdravotníkům.

Díky akcím Světlo naděje pro Bohunice a Světlo pro svatého Martina mohou rodiny vzdát hold lidem bojujícím v první linii. Stačí jen dnes od 17 do 18 hodin a v neděli od 18 do 19 hodin rozsvítit lampičku, svíčku, lampion nebo jiný zdroj světla ve svém okně. „Čím větší světlo naděje společně vytvoříme, tím spíš dorazí až ke zdravotníkům. A můžeme tak rozzářit sounáležitost mezi lidmi, kterou ocení zdravotníci nejen v Brně. Chystáme navíc jedno překvapení. Uvidí ho ti, co právě v neděli v 19 hodin vykouknou z okna či balkonu směrem k Fakultní nemocnici Brno v Bohunicích,“doplnila vedoucí lužáneckého pracoviště Lány Lucie Stará.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud se rádi s dětmi procházíte, můžete zažít dobrodružství. Stačí si vzít s sebou tužku, papír a po setmění také lampion nebo baterku. Lužánecká pracoviště Lata v Žabovřeskách a Louka na Vinohradech totiž připravila samoobslužné trasy s úkoly. Ty jsou určené dětem prvního stupně, předškolákům při pomoci rodičů. Účastníci se dozví mnoho informací o nočních bytostech ve Wilsonově lese a o životě lesních skřítků v lesoparku Akátky.„Po úspěšném splnění osmi jednoduchých úkolů děti odhalí tajné heslo, které zadají na webovou stránku, kam se dostanou díky QR kódu. A pak už si jen stáhnou zaslouženou odměnu,“ popsala jednu z tras v lesoparku Akátky Eva Petrášová z lužáneckého pracoviště Louka.

Navíc na vás čeká odměna, kterou získají ty nejoriginálnější fotografie světýlek v oknech i ze zábavných procházek.