Muž z Kolinecka chtěl vykopat zpomalovací práh. Málem došlo na střelné zbraně

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

KOLINECKO – K nebezpečné potyčce, při které byly taseny i střelné zbraně a hrozilo jejich použití, došlo v pondělí 9. listopadu u jednoho z domů na Čachrovsku.

Kolem dvacáté hodiny tam osmačtyřicetiletý muž z Kolinecka vystoupil z auta, vzal do rukou dovezený krumpáč a začal vykopávat zabudovaný zpomalovací práh na místní silnici. To uviděl zdejší třicetiletý muž, okamžitě přispěchal na místo a začala slovní rozepře. Po chvilce se dostavil i majitel domu, u kterého konflikt probíhal. Muž držel v ruce legálně drženou střelnou zbraň, se kterou na muže namířil s tím, aby svého konání zanechal. Osmačtyřicetiletý muž nezaváhal a vyjmul svoji nelegálně drženou zbraň a taktéž namířil na majitele s výhrůžkou újmy na zdraví.

Následně došlo mezi muži ke vzájemnému fyzickému napadení a na místo byli přivoláni policisté. Muž, který chtěl odstranit uvedený práh, se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,25 promile alkoholu. „Za doprovodu policistů byl podezřelý muž převezen do policejní cely. V úterý policisté prováděli další neodkladné úkony, po kterých byl muž propuštěn. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování. Policie dále prověřuje okolnosti případu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Dana Ladmanová.