Některé stacionáře v Havířově se mění na jednotky pro seniory s lehkým průběhem koronaviru

Senior. Ilustrační foto.

HAVÍŘOV – Město se aktivně připravuje na možný výskyt nákazy novým koronavirem v domovech pro seniory,  vytváří speciální koronavirové jednotky pro pacienty.

Speciální jednotky budou určeny především pro pacienty z domovů pro seniory, kteří by nevyžadovali lékařskou péči. K dispozici bude i šest nových polohovacích lůžek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vyčlenili jsme dva prostory, jeden je stacionář Lipová, který patří pod centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb Santé. Jeho spodní část je připravena pro covid pozitivní klienty domova seniorů, zejména DS Luny. Další místo pro nemocné seniory je na sociálních službách v Domovince. Jde o denní stacionář pro seniory, který je v tuto chvíli uzavřen, jednak z toho důvodu, že je méně klientů, a také že je větší potřeba zaměstnanců v pečovatelských službách,“ upřesňuje náměstkyně Stanislava Gorecká.

Havířovská radnice dělá vše pro to, aby nevznikl žádný problém se nedostatkem lůžek. Město by mělo být také připraveno po stránce personální.