Nemocnice v Hradci pečuje až o 90 lidí s Covidem. Vedení vyjádřilo zaměstnancům dík

Covidové oddělení v jindřichohradecké nemocnici (zdroj Nemocnice Jindřichův Hradec)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradecká nemocnice čelí v posledních týdnech bezprecedentní výzvě v podobě pandemie onemocnění Covid-19. V současné době se stará denně o 80 až 90 pacientů s tímto závažným onemocněním, z toho je právě teď deset ve velmi vážném stavu napojených na přístroje pro umělou plicní ventilaci.

Nemocnice již pro tento typ péče vyčlenila pět standardních oddělení, byla zvýšena kapacita ventilovaných lůžek ARO na více než dvojnásobek, byla vyčleněna lůžka JIP interního oddělení, byl upraven a posílen provoz urgentního příjmu. „Od samého počátku hospitalizace covidových pacientů jsme na standardních lůžkách dali k dispozici dvě interní a chirurgická oddělení,“ uvedl ředitel jindřichohradecké nemocnice Miroslav Janovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V průběhu týdnů dokázala nemocnice vybudovat velkokapacitní laboratoř pro stanovení PCR a na odběrovém místě provádí více než 400 vyšetření denně. „To je několikanásobně více než v době, kdy jsme začínali,“ doplnil Janovský. Kromě náporu těžce nemocných pacientů však vedení nemocnice čelí i velkému nedostatku zdravotníků i dalšího personálu, všech těch, kteří touto zákeřnou chorobou onemocněli.

V posledních dnech její vedení děkovalo dobrovolníkům Českého červeného kříže, YMCA, medikům, studentům zdravotních škol a všem ostatním, kteří nám pomáhají v dnešní době zajišťovat chod nemocnice. „Nyní chceme znovu vyjádřit velké poděkování vám, našim zaměstnancům, lékařům, sestrám, ošetřovatelům, sanitářům, laborantům, lékárníkům, provozním a technickým pracovníkům za vaši práci. Všichni se snažíme vyrovnat se se situací, se kterou se nikdo z nás ještě nesetkal. Nehledě na neustále se zvyšující tlak, měnící se provozy a postupy, které se musí rychle přizpůsobit dané situaci,“ uzavírají primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vít Lorenc a hlavní sestra Dana Velimská.