Opět zafungovala přeshraniční spolupráce záchranářů

foto: ZZS JMK

ZNOJMO – V úterý ráno přijalo operační středisko záchranářů hovor, ve kterém volající žádal o pomoc pro ženu staršího věku ze Znojemska. Podle jeho informací, seniorka zkolabovala a neprobírala se z bezvědomí.

Operátoři vyslali na místo záchranářskou posádku ze Znojma. „Chtěli však pro pacientku zajistit i lékaře, proto požádali o výpomoc naše rakouské kolegy. V tu chvíli totiž byly lékařské posádky z našich nejbližších základen vytíženy jinými výjezdy,“ vysvětlila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.“ Lékařská posádka z Rakouska dorazila na místo a společně s našimi zdravotníky ošetřila seniorku, u které bylo podezření na plicní embolii. Po poskytnutí přednemocniční péče za asistence rakouského lékaře ženu převezli na interní oddělení znojemské nemocnice. „Děkujeme zahraničním kolegům za skvělou spolupráci a pacientce přejeme brzké uzdravení,“ dodala Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.