Opilec řádil na záchytce jako smyslů zbavený, zranil i dva strážníky

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská záchytka se stala dějištěm neřízeného běsnění opilého sedmačtyřicetiletého muže. Zasahovat musela policie i strážníci, dva z nich přitom utrpěli zranění. Podle městské policie nejde o ojedinělý incident, agresivita podnapilých lidí totiž stoupá.

Strážníci v těchto dnech vyjížděli do prostor kroměřížské záchytky, kde jeden z klientů demoloval zařízení. „Místnost vytopil vodou, poškodil postele, vzduchotechniku, matrace i další věci,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. Výtržníka tak museli za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovat ve spolupráci s policejní hlídkou.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté muže vyzvali, ať s nimi jde do další místnosti, ten ale reagoval jen dalším výbuchem vzteku. „Strážníky začal napadat. Kopal je, bouchal pěstmi, plival a kousal.  Vzhledem k tomu, že muž byl zřejmě pod vlivem návykových látek, měl velmi posunutý práh bolestivosti,“ uvedl Kubiš. Běsnícího výtržníka se podařilo zklidnit až poté, co mu byly aplikovány léky. Po zásahu skončili dva strážníci s lehkým zraněním.

I další výjezd městské policie potvrzuje, že agresivita podnapilých osob stoupá. „Hlídka kontaktovala na Riegrově náměstí opilého muže, který na sebe upozornil nevhodným chováním. Křičel a vyhrožoval lidem ve svém okolí. Na výzvu, aby se zklidnil, reagoval agresivně a při převozu na záchytnou stanici napadal strážníky ve vozidle,“ uvedl ředitel Kubiš s tím, že tomuto osmatřicetiletému výtržníkovi bylo v krvi zjištěno 4,5 promile alkoholu.