Orlová se brání, index kvality života prý není objektivní

Index kvality života určují také například školy.

ORLOVÁ – Město se v žebříčku již potřetí umístilo na 206. místě, což se nelíbí nejen starostovi města Miroslavovu Chlubnovi. Nabízí svůj rozbor, který uvádí, že index kvality života nemusí být příliš objektivní.

Starosta tvrdí, že v celém bloku město poškozují celkem tři indexy, přičemž město samo o sobě může ovlivnit dva z nich. Přesto zdůrazňuje, že to, jestli se výsledky obou indexů zlepší, záleží především na občanech samotných.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Například u indexu supermarketů starosta uvádí, že: „U těchto indexů rozhoduje většinou, kolik, čeho máte v dojezdové vzdálenosti. Tento parametr jsme rozebrali u lékařů a jasně je tam dokázáno, že je to účelové.“

Dále zdůrazňuje, že například počet bankomatů určují banky, respektive u mateřských škol město již po dlouhou dobu umisťuje děti všech rodičů, kteří nastupují do práce a nejsou pořadníky.

„Vyzývám stát, vládu, aby posílala přímou finanční pomoc nejhůře hodnoceným městům. Nebo přestala tuto anketu financovat z veřejných zdrojů. Jestliže někdo řekne A, je nutné, aby bylo vykonáno B, protože většina věcí v hodnocených indexech jde za státem a jím zřízenými institucemi,“ dodává ve svém rozboru starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Chlubna podává svůj výklad indexů kvality života a poukazuje na nesrovnalosti, které jej mohou provázet. Chlubnův rozbor indexu kvality života ve vztahu k Orlové si můžete stáhnout zde.