Pobyt ve vězení se zloději tentokrát protáhne. Předchozích deset trestů zřejmě nestačilo

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Z trestného činu krádeže obvinili policisté muže, který opakovaně kradl v třebíčských obchodech. Nyní mu hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.

Čtyřiačtyřicetiletý muž z Jičínska má za sebou pestrou kriminální minulost. Odsouzen byl již více než desetkrát, a to za různou trestnou činnost. Za krádež byl naposledy potrestán letos na jaře. Na konci srpna a září se dopustil krádeží znovu, celková škoda tehdy přesáhla pět tisíc korun. „Přesto muž v pondělí 9. listopadu přišel před desátou hodinou dopoledne do třebíčského obchodního domu, odcizil dvacet kusů cukrovinek a z prodejny odešel,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Podezřelého muže si všiml pozorný kolemjdoucí a poté jej zadrželi přivolaní policisté. Ti objevili i ukradené sladkosti, které zloděj stihl zahodit. Obviněný recidivista skončil v policejní cele, přitíží mu skutečnost, že kradl za výjimečného stavu. Muž byl vzat do vazby a vzápětí eskortován do věznice.

Jak dlouho si tam pobyde, není zatím jasné. Za spáchaný trestný čin to může být až osm let. Případ policisté dále vyšetřují.