V centru města přibudou místa pro rezidenty

Ilustrační foto.

BRNO – Město řeší problematiku parkování v centru. Nyní se rozhodlo, že zvýší pravděpodobnost, že jako rezident zaparkujete poblíž svého místa bydliště, hlavně večer, když se vracíte z práce.

Proto omezí skoro sto třicet vybraných vyhrazených parkovacích stání pro veřejné instituce, a to pouze na všední dny na dobu od 7 do 17 hodin, poté jej budou moci obsadit rezidenti. Deset těchto míst se zruší úplně. Jedná se například o Policii České republiky, Nejvyšší soud nebo Jihomoravský kraj. „Režim většiny nonstop vyhrazených parkovacích stání se omezí pouze na denní dobu během pracovních dní; večer nebo o víkendu jsou tato místa nevyužitá, ale rezidenti na nich legálně zaparkovat nesměli. Toto chceme společně s městskou částí, která s iniciativou přišla, nastavit smysluplněji,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Uvedené se bude týkat i ulic Sokolská, Žerotínovo náměstí, Jezuitská, Bayerova, Botanická nebo Burešova. Po schválení dodatků bude následovat podpis institucí, kterých se to týká. Na vyhrazené parkovací stání si vyřizují povolení zvláštního užívání silnice, které se vydává na rok. Jakmile skončí jejich platnost, upraví se dopravní značení.