Zastupitelé budou jednat o cyklostezce, termín dokončení se posune, cena se sníží

Ilustrační foto: K. Bílková.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Místní zastupitelé svolali mimořádné jednání na 12. listopadu od 15 hodin do velké zasedací místnosti úřadu.

Původní termín dokončení cyklostezky z Lubiny do Lomné měl být již v neděli, ale již nyní je jasné, že se nestihne. Město proto svolalo mimořádné zasedání, jehož program a materiály jsou dostupné na webových stránkách. Na zasedání se bude probírat především dodatek ke smlouvě týkající se cyklostezky Lubina-Lomná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Původně měla být cyklostezka dokončena do 15. listopadu 2020. Letošní počasí však stavbě příliš nepřálo, vytrvalé deště způsobily několikrát přerušení stavebních prací. Proto se na nás zhotovitel obrátil s žádostí o posunutí termínu dokončení cyklostezky do konce listopadu,“ upřesňuje starosta Miroslav Halatin.

Měla by se také snížit cena, a to sice z téměř 41 milionů korun na přibližně 37,2 milionu korun. Cyklostezku podporuje také Státní fond dopravní infrastruktury svou dotací.