Cizinec usedl opilý za volant, snažil se projet v protisměru jednosměrnou ulicí

Ilustrační foto.

BRNO – Nejisté manévrování a pokusy několikrát zaparkovat neušly svědkovi na přelomu týdne v Králově Poli. Řidič, který se o toto pokoušel, přišel kolemjdoucímu podezřelý a ten nabyl dojmu, že je nejspíš opilý. Proto se obrátil na linku městské policie.

Ta na místo vyslala jednu ze svých hlídek, která byla svědkem toho, jak muž projel v protisměru jednosměrnou ulicí, proto zapnula výstražná světla na svém autě a donutila ho zastavit. „Z dechu šestatřicetiletého cizince byl cítit alkohol, což potvrzovala i těžká artikulace,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Strážníci ho proto vyzvali k vystoupení z vozidla a k předložení osobních dokladů. Jeho stav byl ale tak poznamenán alkoholem, že nebyl schopný tento příkaz splnit. Rozhodl se také zcela bojkotovat dechovou zkoušku. Nezbývalo tedy nic jiného, než přivolat republikové policisty. Ti si poté cizince převzali jako podezřelého z porušení zákona o silničním provozu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.