Dlouhé čekání u přejezdu v Blansku má skončit

zdroj: Město Blansko

BLANSKO – Stavba mostu a lávky pro pěší v Blansku má propojit centrální část města se Starým Blanskem. Nyní je rozděluje frekventovaná železniční trať, kde ve špičce bývají závory zavřené až 40 minut z hodiny. Potíže mají také záchranáři a hasiči.

Projekt stavby přemostění na Staré Blansko schválila Centrální komise Ministerstva dopravy České republiky. Stavba by tak mohla začít už v polovině roku 2021, přípravné práce už v lednu. S přemostěním souvisí také stavba nového podchodu v místě současné železniční zastávky. Projekt nyní musí schválit ještě výkonný výbor Státního fondu dopravní infrastruktury, který bude stavbu přemostění z velké části financovat. Částečně se ale na nákladech bude podílet i město a kraj. Nový most vyjde na čtvrt miliardy korun. Město využije ke stavbě přerušení provozu na trati Blansko – Adamov, které plánuje kvůli modernizaci Správa železnic. „Pokud by centrální komise projekt neschválila, padla by šance, že realizaci přemostění bude možné zahájit v roce 2021. Tím by ale padl celý projekt, protože jeho stavbu potřebujeme načasovat právě na rok 2021 a 2022, kdy dojde k úplnému přerušení železniční přepravy na trati mezi Brnem a Českou Třebovou,“ uvedl starosta Blanska Jiří Crha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.