Nadějný kreslíř zdobí zdi Fakultní nemocnice u sv. Anny covidovými graffiti

Zdroj: FNUSA

BRNO – U Odběrového covid centra Fakultní nemocnice u sv. Anny vznikly graffitové výtvory. Mladý kreslíř Michal Pavlík má ale ještě spoustu dalších nápadů.

Pavlík začal s kresbami graffiti v osmé třídě základní školy. „V některých hodinách jsem se nudil, vymýšlel si různé nápisy a postupně se dopracoval k určitému stylu,“ popisuje. Nabídl také spolužákům, že jim namaluje jejich jména. Nakonec vytvořil na šedesát obrázků. Díky tomu, že byl mezi vítězi výtvarné soutěže, začal graffiti dělat i na zakázky. Poté ho napadlo netradičně pomoci v době koronaviru. „U sv. Anny pracuje moje známá. Viděl jsem nějaké fotky starší budovy, ve které je odběrové covid centrum a napadlo mě, že by mohlo být dobré ji trochu oživit. Tématem jsou viry covidu, zapletené v mém pojetí DNA,“ popisuje Michal. V budoucnu by jeho výtvory mohly zdobit i odběrové centrum Krevní banky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.