Opavská radnice je jedna z nejpřívětivějších v Moravskoslezském kraji

Opavská radnice. Foto: autor.

OPAVA – Místní radnice uspěla v každoročním porovnání radnic, které provádí Ministerstvo vnitra. V Příkladech dobré práce uvádí hned dva příklady z Opavy.

Radnice si vysloužila pochvalu a zveřejnění v příkladech z praxe především díky péči o seniory během koronavirové krize, ale také díky mapovému portálu míst pro osoby na invalidním vozíku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

e to výborná zpráva a já moc děkuji všem našim lidem, kteří se svou práci o tento úspěch zasloužili. Tato soutěž ukázala na to, že v Opavě děláme mnoho věci pro občany nad rámec svých povinností, a to je velmi dobře. Protože čím lépe bude fungovat radnice, tím lépe se občanům bude v našem městě bydlet, pracovat a žít. Děkuji vám za vaši úžasnou práci a jsem na vás pyšný,“ komentuje situaci primátor Opavy Tomáš Navrátil.

V soutěži přívětivý úřad město Opava získalo druhé místo v konkurenci 142 dalších úřadů obcí s rozšířenou působností. Dodáváme, že v průzkumu vyhrálo krajské město Ostrava a třetí se umístila Karviná.