Policejní akce na D1 odhalila nelegální migranty

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Na dálnici D1 proběhla policejní akce Vysočina, která byla zaměřena na nelegální tranzitní migraci. Policistům se díky ní podařilo odhalit několik cizinců, kteří na naše území vstoupili neoprávněně.

Akce se konala ve středu 11. listopadu od 13.00 do 20.00 hodin na 115. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Policisté z cizinecké policie zkontrolovali 49 vozidel a 62 osob. Na místě měli speciální zařízení na snímání pohybu osob v nákladovém prostoru i speciální vozidlo s přístroji na odhalování padělků dokladů.

„Zajistili jsme sedm státních příslušníků Srbska, kteří porušili platná mimořádná opatření a na naše území vstoupili neoprávněně. Všichni zajištění cizinci jsou testováni na covid-19. V případě negativního výsledku jim policisté vydají výjezdní příkaz a budou muset do pěti dnů opustit Českou republiku. Pokud by byl výsledek testu u někoho pozitivní, tato osoba by putovala do izolace do zařízení pro umístění cizinců a poté by obdržela výjezdní příkaz,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Policisté budou v podobných akcích nadále pokračovat.