Policisté na Strakonicku vyjížděli dvakrát v jeden den k pokusu o sebevraždu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

STRAKONICKO – Strakoničtí policisté měli toto úterý perný den. Hned dvakrát přijali oznámení o možném sebevražedném jednání. V prvním případě šlo o staršího muže, který se chtěl ve svém automobilu otrávit výfukovými zplodinami. Ve druhém se pak jednalo o mladou ženu. Ta chtěla svůj život ukončit skokem pod vlak.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, po dvanácté hodině zavolal na linku 158 oznamovatel, který policistům sdělil, že na lesní cestě u obce Kraselov nalezl osobní automobil, v němž byl starší muž. „Z výfuku měl hadici zavedenou až do auta. Když jej vyrušil, tak muž s vozidlem odjel ve směru k silnici z Kraselova na Tažovice. Všude byla mlha, proto nevěděl, kam přesně zabočil,“ popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Operační důstojník proto ihned předal informaci policistům z Volyně. Bylo důležité muže ve vozidle co nejdříve najít, protože svůj pokus o sebevraždu určitě bude chtít dokončit. Všechny hlídky si rozdělily směry pátrání v okolí Kraselova. Zhruba ve třičtvrtě na dvě zastavila hlídka městské policie Strakonice u Myslivny vozidlo, které odpovídalo popisu.

„Strakoničtí policisté následně muže ztotožnili. Ten hlídce uvedl, že chtěl kvůli osobním problémům skutečně spáchat sebevraždu výfukovými zplodinami. Naštěstí si jeho počínání všiml výše zmíněný oznamovatel a zalarmoval policisty,“ doplnila Schwarzová Muž byl následně převezen do českobudějovické nemocnice.

Mladá žena chtěla ukončit svůj život skokem pod vlak

Oznámení o dalším možném pokusu o sebevraždu přijali policisté ve Strakonicích po půl osmé hodině večerní. „Zavolal muž, že má obavy o život své sestry, která má osobní problémy, užívá antidepresiva a hovořila o tom, že chce skočit pod vlak,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté získali fotografii ženy a bez prodlení po ní začali pátrat poblíž železniční trati. Krátce před osmou hodinou večerní ženu skutečně poblíž kolejí nalezli. „Přijeli naštěstí včas. Žena policistům potvrdila, že má psychické problémy a řeší řadu osobních problémů,“ uzavřela Schwarzová. Policisté zavolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, která ženu převezla do českobudějovické nemocnice.