Trik s kelímkem muži na Palmovce nevyšel

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Ve vestibulu metra Palmovka se nacházel muž, který porušoval platná nařízení vlády. Strážník ho na porušení upozornil a muž použil trik s prázdným kelímkem od kávy.

Ve vestibulu stanice metra Palmovka si strážník okrskář všiml muže, který neměl zakryté dýchací cesty,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážník tedy došel k muži a upozornil ho na porušování vládních nařízení. To muže ponechalo nejprve chladným a na výzvu k zakrytí nosu a úst vůbec nereagoval, jako by snad ani nerozuměl slovům strážníkovým.

Pak muž vzal do úst prázdný kelímek od kávy a strážníkovi vysvětlil, že právě pije a tedy nemusí mít dýchací cesty zakryté. Následovaly opakované výzvy ze strany strážníka, aby muž prokázal svoji totožnost. Rovněž nebyly vyslyšeny a vypadalo to, že si přestupce dělá ze strážníka dobrý den. Strážník však muže poučil, že může nastat i předvedení na policejní služebnu za případného použití donucovacích prostředků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na to muž reagoval vulgárně, za což byl řádně odměněn. Strážník ho za použití hmatů a chvatů předvedl na služebnu Policie ČR. „Přestupkové chování muže bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřela mluvčí.