V Bohunicích vznikne nový polyfunkční areál

Ilustrační foto.

BRNO – V městské části Brno-Bohunice je v plánu vybudovat nový polyfunkční areál, který nabídne téměř 400 bytů. Město se nyní bude s investorem domlouvat na podmínkách stavby.

Areál vznikne na jihovýchod od křižovatky Jihlavská-Dlouhá, vystaví se šest budov se společnými dvěma podzemními podlažími. Ve dvou budovách na severní straně vzniknou kanceláře, služby a obchody, ve zbylých čtyřech se bude bydlet. V plánu je 392 bytů s rozličnými dispozicemi. V podzemí se také vybuduje parkoviště pro 499 automobilů, na povrchu bude parkovacích míst deset. Vše doplní veřejné prostranství se zelení, obchody, restauracemi a kavárnami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve smlouvě se zhotovitel zavazuje městu vybudovat infrastrukturu včetně vodovodního řádu, kanalizace, veřejného osvětlení nebo chodníků. Další podmínkou je umístění akumulačních nádrží pro dešťovou vodu. “Neméně důležitou součástí smlouvy bude vysazení aleje stromů podél ulice Dlouhá a zajištění vsakovacích opatření. Ploché střechy budov pak budou porostlé zelení,“ doplnil radní města pro územní plánování Filip Chvátal. Developer také odvede městu finanční příspěvek na výstavbu mateřské školy pro místní děti.