Vstup do jihlavské nemocnice kontrolují mobilní buňky. Měří teplotu a dezinfikují

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nemocnice zprovoznila pro veřejnost dvě mobilní buňky, které při vstupu do areálu kontrolují teplotu a současně dezinfikují. Zařízení mohou využívat i vozíčkáři nebo maminky s kočárky. Za hodinu zde může projít až 240 příchozích.

Nemocnice v Jihlavě je první na Vysočině, která tato bezdotyková zařízení využívá pro veřejnost. Již v létě začali jednu mobilní buňku testovat zaměstnanci nemocnice.

Mobilní buňka měří dva metry na výšku a dva na šířku. V první části prostoru je displej, který rozpozná obličej a změří teplotu. Pod ním je automatická bezdotyková dezinfekce na ruce ve spreji. Zatímco se člověku měří teplota, může si vydezinfikovat ruce. Zvukový signál napoví, když je teplota změřená, a rozsvítí se prostor dělený gumovými pásy. Tam spustí čtyři trysky mlhovou dezinfekci, která ničí viry a bakterie: „Průchod trvá jen několik vteřin. Za hodinu by prostorem mohlo projít zhruba 120 lidí,“ vysvětluje provozně-technický náměstek Alexander Filip.

Nemocnice Jihlava má nyní k dispozici celkem tři kusy těchto buněk. První slouží zaměstnancům v suterénu, další dvě jsou ve vestibulu hlavního vchodu. Dva z těchto přístrojů dostala nemocnice darem.