Výtěžek z aukce karvinských fotografů putuje na cvičení rodičů s dětmi

Foto: Město Karviná - Tyto fotografie Fotoklubu Karviná se dražily na charitativní účely

KARVINÁ – Charitativní počin Fotoklubu Karviná byl tento týden završen slavnostním předáním šeku na 6950 korun. Ty vzešly z aukce fotek, která probíhala na sociální síti Facebook. Získanou částku dostala karvinská organizace Happy Heart House zaměřená na odborné cvičení dětí a rodičů.

Aukci připravili členové Fotoklubu Karviná ve spolupráci s regionální knihovnou a tiskovým oddělením karvinského magistrátu. „Na svých několika schůzkách jsme o záměru udělat aukci debatovali. Vybrali jsme fotografie a také organizaci, které chceme věnovat výtěžek,“ řekl předseda fotoklubu Marek Běhan.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedním z lidí, kteří fotografii vydražili, je pan Emil Dostál z technických služeb Karviná. Ten si z aukce odnesl hned dva foto obrazy. „Fotky jsou moc krásné, brzy si je pověsím v kanceláři,“ řekl Emil Dostál s tím, že finále dražby se kvůli koronaviru bohužel nemohlo odehrát podle plánu v karvinské knihovně, kde by akce teprve dostala, dle jeho slov, pořádné grády.

Získaný finanční obnos a originální šek předal vybrané organizaci náměstka primátora města Karviné Andrzej Bizoň a předseda fotoklubu Marek Běhan. „Rády bychom poděkovaly všem, kteří se na této krásné akci podíleli. Za peněžní obnos jsme velmi vděčné a použijeme ho na vybavení tělocvičny a herny,“ řekly centrum za Happy Heart House, sídlící v Karviné na ulici Karola Sliwky, Ivana Reisová a Zuzana Kolebačová.

Foto: Happy Heart House – Šťastné majitelky šeku na 6950 korun