Bojovali o život jeho manželky. Teď muž záchranářům poslal poděkování

zdroj: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – Poděkování za záchranu života jeho manželky obdrželi záchranáři od pana Zdeňka. Poděkování ale patří i jejich kolegům policistům a hasičům.

Jak pan Zdeněk napsal, dne 17. 9.  kolem 9. hodiny ráno nemohl probudit manželku. „Proto jsem zavolal na linku 112. Přijeli policisté z Rajhradu s defibrilátorem, následovala záchranka a hasiči. Všichni se snažili o záchranu života mé manželky. Až následně z propouštěcí zprávy z nemocnice jsem se dozvěděl, jak závažný stav to byl. Díky rychlému zákroku všech složek a následně nemocniční péči se manželka vrátila domů. Ještě jednou vřelé díky. S úctou Zdeněk.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za milou pochvalu panu Zdeňkovi záchranáři poděkovali. „Ale také my jej chceme pochválit. Pán opravdu velmi dobře spolupracoval, prováděl masáž srdce až do příjezdu policistů. Snažil se zachovat klid a rozvahu, také on se stal důležitým článkem záchranného řetězce,“ vysvětlila Marta Plecitá, operátorka jihomoravské záchranky, která hovor vyřizovala. Jako první byli na místě policisté, tzv. first respondeři. „Navázali na laickou resuscitaci a masírovali srdce do příjezdu našich posádek. Pokračovali jsme v resuscitaci a rozšířili péči. Po několika minutách se nám podařilo obnovit oběh. Pacientku jsme převezli na řízené ventilaci do Fakultní nemocnice u Svaté Anny přímo na katetrizační sál. Velký dík skutečně patří manželovi naší pacientky, policistům i hasičům,“ popsal situaci lékař Jan Přikryl. Všichni přejí manželce pana Zdeňka, aby se rychle zotavila.