Cenu manžela britské královny obdrží 7 studentů z Moravskoslezského kraje

Foto: MSK - Náměstek Stanislav Folwarczny (uprostřed) během DofE ceremoniálu v jednom z předchozích ročníků

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zlatou úroveň Ceny vévody z Edinburghu (DofE), prince Filipa, získalo letos hned sedm středoškoláků z Moravskoslezského kraje. Finální certifikát si však studenti, kvůli probíhající pandemii, letos přeberou v rámci on-line ceremonie. Té se za britskou královskou rodinu zúčastní vévoda z Wessexu, princ Edward, který je nejmladším synem vládnoucí královny Alžběty a vévody z Edinburghu.

Studenti, kteří certifikát o absolvování programu DofE získají, navštěvují v Moravskoslezském kraji Slezské gymnázium v Opavě, Obchodní akademii v Ostravě-Mariánských horách, ostravskou Střední školu teleinformatiky a 1st International School of Ostrava.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V našem regionu stále přibývají školy, které se do programu zapojují. V tomto školním roce jich už je 31,“ vysvětlil náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny s tím, že mladí lidé se během absolvování programu DofE učí převzít zodpovědnost za svůj rozvoj i budoucí kariéru, pracují nejen na svém vzdělávání, ale také posilují svou občanskou zodpovědnost.

Program je určen mladým lidem ve věku od 14 do 24 let. V úrovni, kterou si studenti sami vyberou, plní po dobu od 6 do 18 měsíců různé aktivity. Dosažení zlaté úrovně, kterou získalo sedm studentů z Moravskoslezského kraje, trvá dvanáct až osmnáct měsíců. Za tu dobu se účastníci minimálně jednu hodinu týdně ve svém volném čase věnovali aktivitám v kategoriích pohyb, dobrovolnictví, nebo expedice. Vše zaznamenávali, dle pravidel programu, do mobilní aplikace.

Světově se programu DofE účastní 1,3 milionu mladých lidí ze 130 zemí světa. U nás program funguje již 25 let ve 220 školách a organizacích, které pracují s mládeží. Více o programu se dozvíte zde: www.dofe.cz