Dopravní info: Stavební práce omezí řidiče v jihočeské metropoli

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V příštích dnech se řidiči v krajské metropoli musejí připravit na komplikace v dopravě. Již o víkendu dojde k uzavírce Senovážného náměstí, a to z důvodu frézování a pokládky nového povrchu. V pondělí pak čekejte komplikace u Kauflandu v ulici Na Sádkách.

Tento víkend 14. a 15. listopadu 2020 dojde k úplné dopravní uzavírce Senovážného náměstí z důvodu frézování a pokládky živičných povrchů. „Vše souvisí s probíhající stavební činností, při které byl vybudován autobusový bypass a upraveny přestupní zastávky městské hromadné dopravy,“ vysvětlil Petr Ferebauer, vedoucí oddělení komunikace a marketingu českobudějovického magistrátu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vjezd bude povolen pouze vozidlům linkové a městské dopravy. Poslední uzavírka před plánovaným ukončením rekonstrukce náměstí koncem listopadu je naplánována na příští sobotu 21. listopadu 2020.

Stavební práce omezí dopravu u Kauflandu

Z důvodu realizace veřejného osvětlení v ulici Na Sádkách v úseku od okružní křižovatky u Kauflandu směrem k ulici Husova tř. dojde od pondělí 16. listopadu 2020 k omezení dopravy, a to v souvislosti s prováděním překopů v ulici Na Sádkách.

„Půjde o čtyři překopy, kdy tři budou prováděny po polovinách se zajištěnou průjezdností. Čtvrtý překop vyvolá úplnou uzavírku severní větve křižovatky u Kauflandu. Nejprve bude uzavřen výjezd z okružní křižovatky a posléze pouze vjezd,“ upřesnil Ferebauer.

Stavební práce potrvají do konce týdne, tedy do neděle 22. listopadu 2020.