Jihočeští hygienici hlásí v kraji mírný pokles nových případů Covidu

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během čtvrtka potvrdili hygienici na jihu Čech 625 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 416 nemocných se uzdravilo, jedenáct v seniorském věku zemřelo. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 16 165. Od března zde v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 250 úmrtí.

Od středy do čtvrtka přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 1 782 suspektních vzorků a 19 vzorků od samoplátců. Z výsledků vyšetření potvrdili hygienici k čtvrteční 18. hodině 625 nových pozitivních případů. Poměr dál mírně klesá. K nemocným přibylo 321 žen a 304 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (211), Jindřichohradecku (136) a Táborsku (120).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ve více než dvou stovkách případů byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině a v jednom stu sedmdesáti v zaměstnání. Deset případů se týkalo škol. Nově onemocnělo devatenáct zdravotníků a čtyřiatřicet klientů či pracovníků sociálních služeb. Pět osob se infikovalo při cestách mimo region. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,” uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Celkem 416 nemocných se uzdravilo, jedenáct v seniorském věku zemřelo. Kumulativní počet diagnostikovaných s Covid-19 se k čtvrteční osmnácté hodině v regionu zvýšil na 26 380. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 16 165. Od března zde v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 250 úmrtí.

„Chtěla bych i touto cestou velice poděkovat čtyřem zdravotníkům Armády České republiky, kteří nám v nejtěžších týdnech pomáhali v terénu s odběry. Jejich mise v pátek končí. Ulevili tak především personálu infekčního oddělení českobudějovické nemocnice, na kterém od začátku pandemie leží asi největší tíha odběrů,” poděkovala armádním zdravotníkům ředitelka Krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 9 965 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 2 796 na Českobudějovicku, 1 717 na Jindřichohradecku, 1 613 na Táborsku, 1 405 na Písecku, 1 050 na Strakonicku, 740 na Prachaticku a 644 na Českokrumlovsku. Celkem 250 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.