MHD ve Zlíně a Otrokovicích obnoví některé školní spoje

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – S návratem žáků 1. a 2. tříd začne i Dopravní společnost Zlín-Otrokovice obnovovat některé školní spoje. Ke změně dojde ve středu 18. listopadu. Oproti běžným jízdním řádům pro pracovní dny musí cestující počítat i s několika odchylkami.

DSZO vypraví v pracovních dnech ráno i odpoledne několik posilových školních spojů, které zajistí, aby se do lavic dostali hromadnou dopravou žáci 1. a 2. tříd, kterým začne po koronavirové pauze povinná školní výuka. „Jde většinou o školní spoje, které jsou uvedeny v jízdních řádech pro běžné pracovní dny. V několika případech však dochází k odchylkám. Informovali jsme o jízdních řádech ředitele škol. Pokud někde dochází k uspíšení spojů, upozorňujeme na to cestující i vývěskami na zastávkách,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na změny budou rodiče žáků předem upozorněni. „Žáci budou mít tuto informaci také ve svých elektronických žákovských knížkách. Prosím rodiče, aby se do žákovských knížek podívali,“ uvedla zlínská radní Kateřina Francová, která má na starosti oblast školství.

Přehled posilových školních spojů pro jednotlivé linky a výchozí zastávky

ZŠ Želechovice (linka 90):

– ranní spoj s odjezdy v 7:10 od Sportovní haly a v 7:32 z Lužkovic

– odpolední spoj s odjezdem ve 14:12 ze zastávky Želechovice-škola

ZŠ Dřevnická (linka 91) – spoje jedou podle standardních jízdních řádů

– ranní spoj s odjezdem v 7:35 z Příluk-Za Kapličkou přes Obeciny

– ranní spoj s odjezdem v 7:35 z Jaroslavic

– ve 13:45 ze zastávky Bartošova čtvrť-škola

ZŠ M. Alše (linka 92)

– ranní spoj s odjezdy v 7:16 z Prštného a v 7:25 z Louk

– odpolední spoje s odjezdem ve 13:10 a 14:05 ze zastávky Škola M. Alše

ZŠ Štefánikova (linka 32)

– úprava vedení spoje v 7:33 z Kudlova (jede přes Zimní lázně a Školní) a uspíšení spoje (odjezd z Kudlova v 7:29)

ZŠ Otrokovice-Trávníky (linka 55)

– úprava vedení spoje v 7:37 z Kvítkovic (jede přes Trávníky-škola) a uspíšení spoje (odjezd z Kvítkovic v 7:33)

– úprava vedení spoje ve 12:57 z Otrokovice-Štěrkoviště na Kvítkovice-náves (jede přes Trávníky-škola), odjezd ze zastávky Trávníky-škola ve 13:12

 

Doprava do ostatních škol je zajištěna běžnými spoji podle letního provozu, které mají v současné době dostatečnou kapacitu i pro přepravu školáků.