Mladík vyloupené auto ještě schválně poničil. Škoda přesáhla čtyřicet tisíc korun

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Policistům se podařilo objasnit vloupání do zaparkovaného vozidla, ke kterému došlo na konci září v Havlíčkově Brodě. Zadržený muž je podezřelý ze dvou trestných činů. O případu dnes informovala mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Vůz Renault zaparkovaný na ulici Sídliště Pražská si pachatel vyhlídl v úterý 29. září večer. Vloupal se do něj, prohledal ho a odnesl si nejen peníze, ale i další věci. „Z vozidla odcizil mimo jiné finanční hotovost kolem dvaceti tisíc korun, dioptrické brýle, část povinné výbavy vozidla, jako například výstražný trojúhelník, ale také jednorázové roušky a několik kusů respirátorů. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala na částku přes třicet tisíc korun,“ sdělila Stanislava Miláčková.

S krádeží se však zloděj odmítl spokojit a začal auto systematicky ničit. „Vytrhal elektrické kabely, poškodil pojistkovou skříň elektroinstalace a vnitřní prostory auta potřísnil nezjištěnou kapalinou,“ dodala Stanislava Miláčková. Škoda na vozidle vyšplhala na deset tisíc korun.

Policisté vypátrali dvaadvacetiletého muže, kterému policejní inspektor tento týden sdělil podezření z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Případ řeší policisté ve zkráceném přípravném řízení.