Muž bez roušky vyvolal konflikt v autobusu, naštvalo ho, že řidič ji mít nemusí

Ilustrační foto.

BRNO – Ve čtvrtek večer se odehrál spor mezi řidičem autobusu a cestujícími ohledně nošení roušek. Muži se nelíbilo, že řidič má výjimku a on musí mít zakryté dýchací cesty.

Neshody nahlásili dispečeři dopravního podniku na linku městské policie 156. Strážníci se proto vydali do Jundrova a nasedli do autobusu okružní linky číslo 84. Tam už se dohadoval osmadvacetiletý muž i se svou známou spolu s řidičem. „Řidič strážníkům vysvětlil, že oba cestující upozornil, aby si nasadili roušky a svému psovi náhubek,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. To se ale dotyčnému nelíbilo a své rozhořčení odmítal skrývat. Nechápal, proč on musí mít roušku, když řidič ústa a nos zakryté nemá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka proto dvojici vyzvala, aby si vystoupili a muži mezitím vysvětlila, že řidič dopravního prostředku má výjimku z nošení roušek. Muž se s touto informací ale odmítal smířit, proto se pro podezření z porušení krizového zákona bude případem nadále zabývat správní orgán.