Občanská poradna pomáhá v Havlíčkově Brodě již dvacet let. Právní rady poskytuje zdarma

Poradci pracují nyní na dálku. Pokud se v této náročné době dostanete do tíživé situace, neváhejte je požádat o radu.

HAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodská Občanská poradna působí ve městě již od roku 2000. Za tu dobu pomohla tisícovkám klientů. Právní poradenství mohou využít nejen lidé v nouzových situacích, ale například i ti, kteří potřebují vyhledat správné informace, předělat vzory písemností nebo připravit návrh či žalobu.

Občanská poradna poskytuje poradenství nejčastěji lidem z Brodu, ale i z okolí. Další kontaktní místa má v Humpolci a ve Světlé nad Sázavou. Ročně je navštíví přibližně 700 klientů. Nejčastěji řeší lidé své dluhy. „Poskytujeme poradenství v různých oblastech práva. Zabýváme se dluhovou problematikou, dále pak řešíme otázky z oblasti pracovněprávních vztahů, rodinného práva, oblasti bydlení, ochrany spotřebitele nebo problematiku spojenou se soudními řízeními,“ vysvětluje vedoucí Občanské poradny Vendula Prokšová.

Tým poradců jen tak něco nezaskočí a často tak klientům pomohou změnit život k lepšímu. „Naším typickým klientem je člověk, který má dluhy a který své závazky nezvládá hradit. Výjimkou nejsou klienti s více než dvaceti exekucemi. Společně situaci do detailu probereme, posoudíme, a pokud dojdeme k tomu, že je vhodné požádat o oddlužení, sepíšeme návrh a celým procesem daného člověka provázíme,“ uvádí Vendula Prokšová.

Své služby nabízí havlíčkobrodská poradna zájemcům z celého kraje Vysočina, případně i z jiných krajů. V těchto dnech je v rámci nouzového stavu poradna k dispozici na telefonu či emailu.